O tématu

5 věcí rozhoduje

Každým rokem na následky podvýživy zemře 2.6 milionu dětí. Mnohem více dětem podvýživa oslabí rozvoj organismu, zvýší náchylnost k nemocem a sníží rozvoj mozku. Vše zcela zbytečně – z důvodů, kterým se dá předejít.

Mezinárodní kampaň „5 věcí rozhoduje“ proto upozorňuje na opravdové příčiny podvýživy a vyzývá veřejnost, politiky i donory k jejich efektivnějšímu řešení. Kampaň byla připravena společností Člověk v tísni a je realizována ve spolupráci s jejími mezinárodními partnery:

Alliance 2015 Acted Cesvi Welhungerhilfe

Dárci

European union Development Cooperation of the Czech Republic People in Need Rozvojovka Food Right Now

Kontakty

Člověk v tísni, o.p.s.
rozvojovka@clovekvtisni.cz
www.clovekvtisni.cz

Zpět k příběhu

11 mýtů o podvýživě

Na světě existuje řada mýtů o podvýživě vedoucích k špatně navrženým řešením, nerealistickým očekáváním a promarněným příležitostem. Nahrazení těchto mýtů poznáním skutečných příčin, povahy a dopadů podvýživy je nejlepším prvním krokem pro její správné řešení.

Češi proti podvýživě

Boji s podvýživou se věnují i české neziskové organizace, mezi jinými i Člověk v tísni. Poznejte jak česká pomoc řeší podvýživu.

Prvních 1000 dnů života

Výživa v prvních 1000 dnech života – od početí do dvou let dítěte – nevratně rozhoduje o budoucnosti. Dobře živené děti mají vyšší IQ, jsou méně nemocné, lépe se učí a pak i hledají práci. Přispívají tak k rozvoji svých zemí. Je těchto 1000 dní klíčem k odstranění chudoby ve světě?

Hladové prokletí

Proč lidé ve východní částí Demokratické republiky Kongo trpí podvýživou? Otázka, která se zdá být bez odpovědi. Přitom v tamní půdě vyroste a dá plody cokoliv, co do ní zarazíte. Poznejte více!